Októberi események

A hónap elején iskolánkat a Megyei Diákparlament konferenciáján Balog Zsófia képviselte. A konferencia megrendezésére Miskolcon került sor, ahová a tanulókat Ózdról különjárattal szállították.

2014. október 16-án 9 fő német nyelvi vetélkedőn vett részt. A 3 fős csapatok vegyesen, 6. és 7. osztályosokból állt össze. A feladatok között szerepelt állatok felismerése, élelmiszerek csoportosítása, születésnapi ajándéklista készítése, ünnepek és dátumok pároztatása, ruhadarabok felismerése, időjárásról igaz/hamis játék, találós kérdések, napirend készítése, illusztráció egy őszi vershez. A verseny nagyon szoros volt, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Minden versenyzőnek szívből gratulálunk az elért eredményhez.

Helyezések:

• Kulcsár Csenge 6. osztály, Szipola Gábor 6. osztály, Takács Gábor 7. osztály
  • Tóth Glória 6. osztály, Barta Gábor 6. osztály, Balog Zsófia 7. osztály
  • Mészáros Patrícia 6. osztály, Honti Dániel 6. osztály, Kondorosi László 7. osztály
Október 23

Az 1956. október 23-i események megemlékezésére idén október 21-én került sor. A műsort 7. és 8. osztályos tanulók adták elő, kiegészülve az iskola furulyásaival és énekkarosaival. Felkészítő tanárok voltak: Szakács Szabina, Restás Tamásné, Czeber László