Tuza Alexandra

Az interjú készült: 2010. 04. 24.

• Kedves Tanárnő! Egy rövid interjút szeretnénk Önnel készíteni. Kérem, mondjon magáról pár szót az olvasóknak!
  • Tuza Alexandrának hívnak, születésem óta Borsodbótán élek. Helyben végeztem az általános iskolát, majd 1999-ben érettségiztem a József Attila Gimnázium humán tagozatán. Majd rövid kitérő után 2005-ben végeztem az egri Eszterházy Károly főiskola természettudományi karán.
  • Mondjon pár szót a családjáról!
  • Borsodbótán élek a szüleimmel. Édesanyám a napközi otthon illetve a konyha élelmezésvezetője. Édesapám nyugdíjas.
  • Ez az első tanítói munkahelye; milyen kihívásokat lát benne?
  • Igen. Itt kezdtem a tanári pályát, ami nagy kihívás számomra, hiszen mondtam, én is ide jártam iskolába, ezért a mostani kollégáim részben egykori tanáraim illetve iskolatársaim is. Úgy érzem, még sok tapasztalatra lesz szükségem, de sokat segít a diákok hozzám való pozitív viszonyulása.
  • Mit gondol az idejáró gyerekekről, az intézményről?
  • Tavaly már tanítottam az alsós gyerekeket napköziben, de új kihívás volt számomra, hogy az első osztályosokat leszámítva minden évfolyamon tanítok. Emiatt idő kellett ahhoz, hogy az iskola minden egyes tanulóját jobban megismerjem, de mára már sikerült mindenkivel megtalálni a közös hangot.
  • Vannak-e tervei a jövőre nézve?
  • Igen, szeretnék továbbra is a pedagógus pályán dolgozni, és idővel tapasztalataimat szívesen használnám mind tehetséggondozásra, mint a fejlesztésre szoruló gyermekek felzárkóztatására.
  • Köszönjük szépen, hogy időt szakított ránk!
  • Szívesen!