Szipoláné Kriston Judit

Az interjú készült: 2009-12-14

• Szipoláné Kriston Judit

Kedves Igazgató néni! Már régóta dolgozik ebben az iskolában, de intézményvezetőként ez az első tanéve. Milyen érzés az iskola igazgatójának lenni?

• Nagy felelősség, sok munka. És persze sok öröm is. Még nem szoktam meg teljesen ezt a helyzetet. Néha még a másik irányba indulok el a folyosón…
  • Igazgatóként milyen tervei vannak a jövővel kapcsolatban? Kíván-e új iskolai illetve szabadidős programokat szervezni?
  • A jól bevált hagyományokat folytatni szeretném (karácsonyi műsor, farsangi bál), de nyitott vagyok minden új lehetőség felé. Az idén nagyon fontosnak tartom, hogy az alsósok színházbérletet kapnak, és így négy előadásra mehetnek el. Karácsonyi meglepetés, és adventi játszóház is lesz az év utolsó napján. Persze ez még függ a támogatóktól és az iskola közösségétől is. Mindenkinek együtt kell dolgozni a siker elérése érdekében.
  • Milyen kapcsolatokat kíván ápolni az iskola más intézményekkel?
  • Fontosnak tartom a helyi és térségi szervezetekkel való kapcsolattartást. Legalább ugyanilyen fontosnak tartom azonban a nem anyagi jellegű szülői támogatásokat is. Szeretnénk eljutni a kamaszparlamenti rendezvényekre. Már felvettük a kapcsolatot egy magyarországi holland iskolával is. Jövő tanévtől beindítanánk egy felső tagozatosokat és középiskolásokat támogató Tanodát. Itt a tanulók tanulását segítő, és személyiségüket is fejlesztő foglalkozások lennének.
  • Mit üzenne pedagógus kollégáinak, illetve a tanulóknak a még színvonalasabb iskolai munka kialakítása érdekében?
  • A pedagógusoknak türelmet és sikerélményt kívánok, nektek, diákoknak pedig: legyenek céljaitok és tegyetek is érte!
  • Köszönjük az interjút!
  • Én is köszönöm a megtisztelő kérdéseket.