Szakács Szabina

Az interjú készült: 2009. 11. 02.

• Kedves Tanárnő! Egy rövid interjút szeretnénk Önnel készíteni, ezért kérem, mondjon magáról pár szót az olvasóknak!
  • Szakács Szabina vagyok 1985. szeptember 9-én születtem Ózdon. Itt, helyben jártam általános iskolába. A Széchenyi István Szakközépiskolát Ózdon, a tanárképző főiskolát Egerben, magyar-történelem szakon végeztem el.
  • Mondana pár szót a családjáról?
  • Egy nővérem van, Mártának hívják, ő Ózdon él és dolgozik. Én a szüleimmel élek. Anyukám Szakács Lászlóné, a Polgármesteri Hivatalban dolgozik, pénzügyi előadó, apukám Szakács László, ő a Clear-Tech Kft-nél van alkalmazásban. Van három kutyám.
  • Mit gondol az intézményről, és az idejáró gyerekekről?
  • Szeretem ezt az iskolát, hisz én is itt tanultam. Alapjában véve szeretem a gyerekeket, hisz ezért lettem tanár. Főként a 7. osztályosokat ismerem, a többiekkel csak ritkán találkozom. Eddig pozitív benyomások értek a gyerekekkel kapcsolatban.
  • Ez az első tanítói munkahelye; milyen kihívásokat lát benne?
  • A főiskolán megtanították, hogy mit kell tanítani a gyerekeknek, de hogy hogyan kell fegyelmezni, vagy hogyan motiváljam őket a tanulásra, azt nem. Fiatal korom miatt a gyerekeknek is idő kell, hogy tiszteletet tanúsítsanak irántam, de úgy érzem, hogy egyre inkább elfogadnak engem.
  • Szívesen.