Restás Tamásné

Az interjú készült: 2010-12-13

• Kedves Tanító néni! Egy rövid interjút szeretnénk Önnel készíteni. Kérem, mondjon magáról pár szót az iskolaújság olvasóinak!
  • Restás Tamásné vagyok, Borsodbótán élek családommal. Van két lányom, akikre nagyon büszke vagyok. Szeretem az állatokat, hiszen nekem is van egy kutyám, Fifi, akit szintén imádok. Szeretek kertészkedni, kirándulni, zenét hallgatni. Leginkább családommal és barátaimmal szeretek lenni. A JAG-ban érettségiztem, majd Borsodbótára kerültem, mint képesítés nélküli nevelő. Felsőbb iskoláimat Egerben és Sárospatakon végeztem. 26 éve vagyok már a pedagógus pályán, ezt a hivatást szeretettel és odaadással végzem. Szeretem a gyerekeket, más pályát sose képzeltem el magamnak.
  • Hogyan érzi magát ebben az iskolában? Mit gondol az intézményről és az ide járó gyerekekről?
  • Az iskola légköre és a tantestület rendkívül jó, hisz olyan kollektívában dolgozhatok, ahol az emberek jóindulattal, segítőkészséggel és barátsággal vannak egymás iránt. A gyerekek többnyire jólneveltek, és a legtöbbjével meg lehet találni a közös hangot. Jelenleg a 3. osztály osztályfőnöke vagyok, akiket igyekszem a jóra és az igényességre nevelni. Ha kis léptekben is, de haladunk előre. Örülök, hogy van egy énekkari csoportom és ott a jó hangú gyerekek megmutathatják a tehetségüket. Jelenleg a karácsonyi műsorra készülünk.
  • Én is köszönöm szépen az interjút.